Konsultacja psychologiczna z elementami psychoterapii poznawczo-behawioralnej to propozycja dla tych, co skorzystali z konsultacji psychologicznych i chcą je kontynuować. W konsultacjach będą tym razem adresowane konkretne problemy, a także włączane będą metody poznawczo-behawioralne polegające na wykonywaniu różnych zadań, w tym tzw. prac domowych.

Cena 150 zł / 45 min 


Rezerwowanie spotkań

Rezerwowanie spotkań odbywa się za pomocą kalendarza Calendly, w którym należy wybrać dostępny dzień i godzinę spotkania. Po zatwierdzeniu wyboru otrzyma Pani/Pan wiadomość automatyczną potwierdzającą dany termin. Druga wiadomość będzie zawierała pytanie o formę usługi (konsultacje / diagnozowanie / testy) oraz numer rachunku do opłacenia spotkania przelewem na konto. Spotkanie należy opłacić przelewem na wskazany numer konta dzień przed umówionym spotkaniem, w tytule przelewu należy wpisać swoje imię i nazwisko i formę usługi. 

37050

ZAREZERWUJ SPOTKANIE

Spotkania odbywają się online za pośrednictwem komunikatora Zoom, który jest darmowy. Zoom w wersji profesjonalnej (opłacanej przez psychologa) oferuje największe bezpieczeństwo. Wszystkie połączenia są szyfrowane, a oprogramowanie spełnia wszystkie kryteria ochrony danych osobowych wymagane przez amerykańskie standardy HIPAA oraz europejskie standardy GDPR.

Po umówieniu i opłaceniu spotkania, na podany adres e-mail otrzyma Pani/Pan indywidualny link do spotkania wraz z hasłem dostępu. Proszę zachować te informacje dla siebie i nie udostępniać ich nikomu. W dniu spotkania o umówionej godzinie wystarczy kliknąć w otrzymany link i połączyć się z psychologiem.


Dodatkowe informacje

Usługi psychologiczne za pośrednictwem internetu nie różnią się pod względem skuteczności od tradycyjnych spotkań w gabinecie. Wskazuje na to meta-analiza opublikowana w 2021 r. w czasopiśmie Clinical psychology review: Batastini, A. B., Paprzycki, P., Jones, A., & MacLean, N. (2021). Are videoconferenced mental and behavioral health services just as good as in-person? A meta-analysis of a fast-growing practice. Clinical psychology review, 83, 101944. https://doi.org/10.1016/j.cpr.2020.101944

Sama forma spotkań jest jednak nieco inna. Przede wszystkim spotkania mogą się odbywać z dowolnego miejsca (np. własnego mieszkania, czy domku wakacyjnego). Aspekt większej niezależności co do miejsca spotkań jest szczególnie pomocny dla osób, które nie mają dostępu do fachowej pomocy w miejscu zamieszkania lub osób, które często podróżują. Ważne jest jednak, aby pamiętać w tym kontekście o niezbędnym komforcie spotkania.

Miejsce w którym będzie odbywać się spotkanie online powinno gwarantować komfort i anonimowość. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, czy:
– nikt nie będzie przeszkadzał podczas spotkania
– istnieje możliwość swobodnego rozmawiania na trudne i osobiste tematy (nikt niepowołany nie słyszy o czym się mówi)
– jakość połączenia internetowego jest wystarczająco dobra (można przetestować ją tutaj: https://fast.com/pl/  i powinno być to min. 0,5 Mb/s, czyli 500 Kb/s).


Odwoływanie spotkań

Spotkania można odwołać do 24 godzin przed umówioną wizytą wysyłając e-mail o tytule „Odwołanie spotkania” na adres psychobloq@gmail.com W przypadku odwołania przynajmniej 24 godziny przed spotkaniem, niewykorzystana opłata przechodzi na poczet kolejnego spotkania. W przypadku odwołania w czasie krótszym niż 24 godziny przed terminem wizyty opłacona kwota nie podlega zwrotowi, ani nie może zostać wykorzystana na poczet innych usług.