Dlaczego ścielę łóżko i dlaczego Ty też powinieneś?

Po pierwsze. Jak to jest ze ścieleniem łóżka?

Ludzie dzielą się na tych, którzy łóżko ścielą i na tych, którzy tego nie robią. Do jakiej grupy należysz Ty? Wśród osób, które ścielą łóżko, z pewnością znalazłoby się sporo osób, które zaskoczone pytaniem, po co ścielisz łóżko? odpowiedziałoby, że ze względu na porządek, przyzwyczajenie, czy po prostu wygodę. Większość ludzi zapewne ścieli łóżko, aby był porządek. Jak myślisz? Warto także zaznaczyć, że wiele zależy od łóżka i od warunków mieszkania, gdyż w niektórych sytuacjach, ścielenie łóżka może być bardziej wskazane, a w innych mniej. Dodatkowo, nie zapominajmy, że ścielenie łóżka to czynność, której wykonywanie zależeć może od osobowości lub nawyku.

Po drugie. Jaka jest moja główna motywacja do ścielenia łóżka?

Przez wiele lat ścieliłem łóżko dla porządku lub ze względu na obowiązek utrzymywania porządku w pokoju. I nie znaczy to wcale, że to bez sensu. Jednak nikt nigdy nie przekazał mi istoty ścielenia łóżka tak, jak zrobił to admirał US Navy- William McRaven.

Wydaje mi się, że bardzo często robimy rzeczy, nad którymi się nie zastanawiamy. Właściwie rzadko kiedy zadajemy sobie pytanie o cel naszych działań lub staramy się dostrzec w nich głębsze znaczenie.

Właśnie dlatego, w dzisiejszym wpisie, chcę Ci polecić krótkie przemówienie admirała McRavena, które można powiedzieć, że zmieniło moje życie i wierzę, że może zmienić także Twoje. Jeśli zatem zdecydujesz się oglądnąć poniższe przemówienie, zrozumiesz dlaczego ścielę łóżko i dlaczego Ty też powinieneś.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=3sK3wJAxGfs

 

Do usłyszenia w kolejnym poście!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s